Legfrissebb adásunkban egyik kedvenc alapító atyánkról beszélgetünk, aki kivételesen nem Alexander Hamilton, hanem a brit Nick Hornby, akitől a podcast nevét is kölcsönöztük. A műsor indulásakor már szenteltünk neki egy adást, de azóta történt a háza táján egy s más – még ha Hornby nem is tartozik a legtermékenyebb szerzők közé -, így ideje volt újra elővennünk. A múló idő mellett az adás apropója még, hogy a közelmúltban jött ki egy Hornby-regény adaptációja, és egészen friss egy könyv és sorozat, amit pedig Hornby kifejezetten tévére írt, úgyhogy ezeket gyorsan át is rágtuk.
Hallgasd meg a 141. adást:
Le is töltenéd? Popkult, csajok, satöbbi S06E11
Ahol lehet értékelni is: ITunes csatorna
Linkek az adásban elhangzottakhoz:
A meztelen Juliet: könyv // film
State of the Union: A Marriage in Ten Parts (Egy házasság helyzete): könyv // sorozat
Pop, csajok, satöbbi
Hogyan legyünk jók?
Ti mit láttatok/olvastatok mostanában a kedvenceitektől? 🙂
Ui. És persze két podcast között is van véleményünk a világról. Itt megtaláltok bennünket:
Tünde: Olvasónapló // twitter // Goodreads // tumblr // snitt
Brigi: twitter // Goodreads // tumblr // snitt // Instagram
iTunes: Popkult, csajok, satöbbi
Spotify: Popkult, csajok, satöbbi
Stitcher: Popkult, csajok, satöbbi
Tumblr: Popkult, csajok, satöbbi
Facebook: Popkult, csajok, satöbbi
e-mail: popkultcsajoksatobbi [kukac] gmail [pont] com
Én miattatok kezdtem el olvasni Hornbyt, szóval abszolút nekem való ez az adás, még úgy is, hogy jelentem, majdnem naprakész is vagyok a témákat illetően! <333
A Meztelen Juliet-nél bele voltam betegedve, hogy nem láthattam moziban (a lehetetlen időpontokban való kevés vetítés elvét nem tudom ki találta ki és miért….), de végül itthon is nagyon jól esett. És a State of the Union is, egy hétvége alatt megnéztem, imádtam a rövid, mégis nagyon jól eltalált formátumot. Remélem lesz magyarul is a könyv. Chris O'Dowd meg a szívem csücske, remélem nem lesz ritkaság, hogy gyakran lesz látható valamiben. (A Moone Boy óta nagy szerelem, ahol nem csak a képzeletbeli barátot játszotta, hanem az írásban is remekelt.)
De jó! Annyi mindennek lehet örülni a kommentedben, hogy csak na! 🙂 A Moone Boy-t pedig én még nem is láttam, mert őszintén szólva nem tudtam eldönteni róla, hogy nekem való-e vagy sem, de ha neked tetszett, akkor hajlok rá, hogy megnézzem. — B.
Szegény Moone Boy nagyon ismeretlen maradt, pedig tele van jópofa apróságokkal, meg a főszereplő srác családja az egyik kedvenc angol (na jó, ír) sorozatos családom 🙂 Az a rész, amiben Martin meg akarja úszni a reggeli iskolába menés idejét, zseniális!
Ó, a Moone Boy-t én is nagyon szeretném megismerni már azt is imádtam, hogy Chris O’Dowd a Word Book Day-en pár éve tweetelte a kissrácokat, akik beöltöztek a főszereplőnek 🙂 – T.